16.08.2022

Естонія: влада демонтує радянський пам’ятник у Нарві

Від Онлайн Кредит

Естонська влада ухвалила рішення демонтувати та перенести меморіали радянської доби Другої світової війни в прикордонному місті Нарва.

Інженери почали демонтувати один із меморіалів – радянський танк Т-34 – у Нарві вранці 16 серпня. На місці перебувала значна кількість поліцейських і співробітників сил безпеки, які стояли на варті, повідомила громадська телекомпанія ERR.

«Сьогоднішнє рішення допомагає зосередитися на наших найважливіших завданнях: забезпеченні безпеки Естонії та допомозі всьому народу Естонії подолати кризу, спричинену війною в Україні», – прокоментувала подію прем’єр-міністерка Кая Каллас.

Під час демонтажу радянського танка Т-34, що був встановлений як пам’ятник, присвячений Другій світовій війні. Нарва, Естонія, 16 серпня 2022 року


Під час демонтажу радянського танка Т-34, що був встановлений як пам’ятник, присвячений Другій світовій війні. Нарва, Естонія, 16 серпня 2022 року

Радянський танк буде перевезено до військового музею на північ від столиці Таллінна.

Нарва — переважно російськомовне місто на кордоні з Росією. Заява естонського уряду про плани демонтувати танк викликала обурення російських чиновників.

Естонія не вперше викликає гнів Росії через перенесення військових меморіалів.

У 2007 році уряд Естонії оголосив про перенесення пам’ятника Бронзовому солдату з центру Таллінна на військове кладовище на околиці міста.

Читайте також: У Естонії затримали російських журналістів і заборонили їм в’їзд до ЄС на три роки

Пам’ятник був встановлений радянської владою на честь армії СРСР, яка витіснила нацистську армію з Естонії; багато естонців вважали монумент образливим через десятки років окупації країни Радянським Союзом.

Це рішення викликало обурення в російськомовних медіа та призвело до дводенних заворушень у Таллінні, в результаті яких постраждали 156 осіб і були затримані близько тисячі людей. Згодом країна постраждала від масових кібератак, у яких здебільшого звинуватили Росію.