01.02.2024

«Маємо угоду» ­– Європейська рада виділяє 50 мільярдів євро Україні

Від Онлайн Кредит

Лідери країн Європейського союзу погодили виділення 50 мільярдів євро на допомогу Україні. Про це, як повідомляє кореспондентка Радіо Свобода, розповів 1 лютого голова Європейської ради Шарль Мішель.

«Усі 27 лідерів погодили додатковий пакет допомоги Україні розміром 50 мільярдів євро в рамках бюджету ЄС. Це забезпечує постійне, довгострокове, передбачуване фінансування для України. ЄС бере на себе лідерство та відповідальність у підтримці України; ми знаємо, що поставлено на карту», – сказав очільник Євроради.

Високопосадовець Євросоюзу на умовах анонімності повідомив деталі досягнутих домовленостей. За його словами, в цілому запропоновані ще в грудні підходи залишилися незмінними, але «з доповненнями», які включають «щорічний звіт Єврокомісії про реалізацію механізму, дебати на рівні лідерів щодо впровадження механізму». «Якщо необхідно, через два роки Європейська рада запропонує Єврокомісії внести пропозицію для перегляду в контексті наступного плану макрофінансової допомоги», – розповіло джерело.

Інший представник ЄС розповів про те, коли і як Україна зможе отримувати затверджені 1 лютого виплати: «З березня ми можемо розпочати виплати Україні. Це буде перехідне фінансування обсягом до 1,5 мільярда євро на місяць, яке відбуватиметься до шести місяців – до затвердження українського плану. Після затвердження плану виплати відбуватимуться щокварталу та базуватимуться на виконанні умов, викладених у плані».

У Брюсселі 1 лютого проходить позачерговий саміт Євросоюзу, на якому лідери країн ЄС обговорили виділення допомоги Україні на суму 50 мільярдів євро, заблоковане Угорщиною в грудні.

Йдеться про фінансову допомогу Україні з бюджету ЄС. Це – 17 мільярдів прямої допомоги і 33 мільярди у вигляді кредитів, які Україна за планом отримає протягом наступних чотирьох років.

ЄС внесе ці витрати до семирічного бюджетного плану, який діятиме ще чотири роки. Для цього необхідне внесення поправок до вже затвердженого бюджету, що потребує згоди всіх країн ЄС.