20.04.2023

СБУ заявила про арешт чергових активів Новинського на понад 144 мільйони гривень

Від Онлайн Кредит

Служба безпеки України повідомила про чергове накладення арешту на активи підсанкційного ексдепутата Вадима Новинського на загальну суму більше ніж 144 мільйони гривень.

«За матеріалами Служби безпеки накладено арешт на 18 мільйонів кубометрів газу, який компанії проросійського олігарха Вадима Новинського зберігали у сховищах АТ «Укртрансгаз» і намагалися відчужити на користь третіх осіб для уникнення санкцій РНБО», – йдеться в повідомленні.

В СБУ заявили, що для уникнення санкцій РНБО, Новинський перереєстрував власні газовидобувні підприємства на декількох афілійованих осіб, безпосередньо пов’язаних із Росією.

«Для реалізації оборудки він залучив підконтрольних приватних нотаріусів і державних реєстраторів. Втім, співробітники СБУ викрили злочинну схему і заблокували її», – йдеться в повідомленні.

У СБУ повідомили про продовження слідчих дій у рамках кримінального провадження за статтею «пособництво державі-агресору».

13 квітня Служба безпеки України заявила, що заарештувала майно Новинського на понад 3,5 мільярдів гривень. До списку заблокованих активів увійшли корпоративні права на 40 українських підприємств і 30 газових свердловин, де видобувають промислові обсяги блакитного палива, зауважили в СБУ.

Верховна Рада припинила повноваження народного депутата України Вадима Новинського в липні 2022 року.

У грудні минулого року СБУ опублікувала перелік з 10 осіб, які потрапили у «церковний список» санкцій РНБО. Серед них, зокрема, клірик УПЦ (МП), ексдепутат Вадим Новинський та тодішній намісник Києво-Печерської лаври Павло (Петро Лебідь).