13.05.2023

Країни G7 збільшили обсяги підтримки України до 44 млр США на 2023 і початок 2024-го – заява

Від Онлайн Кредит

Країни «Групи семи» лишаються відданими підтримці України, в тому числі фінансовій – про це йдеться в комюніке міністрів фінансів і голів центральних банків держав-членів за підсумками зустрічі в Ніїґаті, Японія, 13 травня.

Заява вкотре висловлює підтримку територіальній цілісності України та засуджує російську агресію.

«Ми, разом із міжнародною спільнотою, збільшили наші обов’язання щодо бюджетної та економічної підтримки України на 2023 рік і початок 2024 року до 44 мільярдів доларів США, що дозволило затвердити програму Міжнародного валютного фонду для України на суму 15,6 мільярда доларів США на чотири роки», – йдеться в листі.

Читайте також: Чого очікує МВФ від України? Інтерв’ю з директором Європейського департаменту МВФ

Ця підтримка дозволила Україні забезпечити функціонування уряду і продовжити надання базових послуг, відновлювати пошкоджену критичну інфраструктуру та стабілізувати економіку, зазначили представники G7.

Урядовці додали, що чекають на втілення Києвом структурних реформ, передбачених програмою співпраці з МВФ.

«Це також допоможе залучити подальшу фінансову підтримку з боку інших країн та установ, а також приватного сектору», – зазначають вони.

Наприкінці березня Рада директорів МВФ схвалила нову розширену угоду в рамках Програми розширеного фінансування (EFF) на близько 15,6 мільярда доларів США як частину загального пакету підтримки для України на 115 мільярдів доларів США.