12.05.2022

Рада підтримала рішення РНБО про націоналізацію «дочок» «Сбєрбанку» і «ВЕБ.РФ»

Від Онлайн Кредит

Верховна Рада сьогодні законодавчо затвердила рішення РНБО від 11 травня про націоналізацію корпоративних прав і фінансових активів українських дочірніх компаній «Сбєрбанку» і «ВЕБ.РФ». Про це повідомив голова Офісу президента Андрій Єрмак.

Раніше цього дня парламентський комітет із питань економічного розвитку рекомендував депутатам підтримати цей законопроєкт за основу та в цілому.

11 травня Рада національної безпеки та оборони ухвалила рішення про примусове вилучення в Україні об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів.

Зокрема, йдеться про вилучення корпоративних прав та фінансових активів в українських дочірніх компаній «Сбєрбанку» і «ВЕБ.РФ» («Міжнародного резервного банку» та «Промінвестбанку»).

Відповідний указ президента за результатами цього рішення РНБО був опублікований 11 травня. На його виконання Кабінету міністрів та Фонду гарантування вкладів за участі Нацбанку надано 10 днів.

25 лютого Нацбанк ухвалив рішення анулювати ліцензії та ліквідувати «Міжнародний резервний банк» (раніше «Сбєрбанк») та «Промінвестбанк», бо вони перебували під контролем Російської Федерації.